Tu zaszła mała zmiana...
8722
post-template-default,single,single-post,postid-8722,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-3.0.7,qi-blocks-1.2.5,qodef-gutenberg--no-touch,woocommerce-no-js,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.6.6,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-8015
Jak zbudować ziemiankę

Tu zaszła mała zmiana…

Zajęło nam to trochę czasu, milczeliśmy, ale dziś możemy powiedzieć – TaDamm! Niebo Za Miastem otwiera się w nowej szacie. I z nowymi pomysłami.

Poprzedni szablon był niezły, ale z naszej perspektywy – mało funkcjonalny. Nie wszystko można było w nim zmieścić, nie każdy format zdjęcia wykorzystać, a wdrożenie nowych funkcji było wręcz niemożliwe.

Teraz mamy szablon z wieloma możliwościami, które będziemy skrzętnie wykorzystywać. Po pierwsze – włączamy funkcję SKLEP ze skromną dziś jeszcze ofertą, która powiększy się niebawem. Na półce pojawia się pierwszy e-book poświęcony tematowi najbardziej popularnemu od pierwszych dni działania naszego bloga – „Jak zbudować ziemiankę?”

E-book „Jak zbudować ziemiankę?”

Do materiałów poświęconych piwniczkom, które wcześniej czytali nasi stali Czytelnicy, dołożyliśmy sporo wiedzy technicznej, szkice projektowe, informacje użytkowe i nasze refleksje po pierwszych latach korzystania z ziemianki. Na 42 stronach znajdziecie pełnię wiedzy na temat współczesnych ziemianek, opisy techniczne i przestrogi, które wynikają z naszych doświadczeń. Nie popełnicie już błędów, które myśmy popełnili 🙂

E-book udostępniamy w formatach pdf, epub i mobi – można je pobierać na dowolne urządzenie (komputer, tablet, e-czytnik, smartfon). Wkrótce pojawią się nowe oferty do poczytania – szykujemy dwa kolejne poradniki oraz – uwaga! – dwie książki beletrystyczne, w tym powieść kryminalną. Dokładnie tak!

W sklepie znajdziecie też niebawem kilka naszych sztandarowych produktów, które powstają daleko od miasta w naturalnych warunkach i często z materiałów z odzysku. Będą to więc ręcznie robione deski do serów – wykonane z drewna, którym obijano stare podlaskie stodoły. Będą to np. drewniane, dębowe stołki lub inne drobne sprzęty do domu (wieszaki, tace), a także – jeśli takie będzie Wasze życzenie – podlaskie zioła i przetwory.

Ekologia, bracie!

Spróbujemy też sił w nowej dla naszego bloga przestrzeni – udostępnianiu wiedzy na temat działań proekologicznych oraz dostępu do rządowych i unijnych programów wsparcia finansowego. Zajmujemy się tym na co dzień, przy okazji naszej aktywności zawodowej, i stwierdziliśmy, iż byłoby grzechem nie dzielić się z Wami posiadaną i codziennie pozyskiwaną wiedzą.

Już teraz w nowej sekcji EKOLOGIA znajdziecie pierwsze informacje o programach wspierania inwestycji ekologicznych – ciągle można zdobyć sporo pieniędzy i wykorzystać wiele świetnych pomysłów! A jeśli spełni się choćby połowa deklaracji, którymi rzucają obecnie kandydaci na prezydenta, będziemy mieli jeszcze więcej okazji do wykorzystania dopłat 🙂

Jak zrobić to mądrze? Jak inwestować we własną, domową ekologię? Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Pomożemy Wam wybrać najbardziej właściwą drogę, kierując się własną wiedzą, doświadczeniem i… popełnianymi błędami.

Lato na okrągło

U nas tymczasem lato na okrągło, pełne burz, a czasem i wichrów, z wieloma gośćmi, którzy zaglądają do Bocianki niemal każdego dnia. Walczymy z przeciwnościami losu – właśnie zalewa nas kolejna „fala powodziowa”, czyli muł, szlam i woda spływające z położonego po sąsiedzku pola. Sąsiad je zaorał, ale tak nieszczęśliwie, że głębokimi bruzdami z niewielkiej  górki wali do nas po każdej ulewie kilkanaście ton błotnistej mazi, wbijając się w stodołę i podwórko. Trzeba z tym walczyć, co właśnie robimy, modląc się, by Pan Staszek przyjechał ponownie przeorać pole, tym razem w poprzek stoku… Nie macie pojęcia, ile wody może lać się z pozornie niewysokiego wzgórza…

A zatem – zaczynamy w nieco zmienionej szacie, z nowymi funkcjami, pełni wigoru i mocno zmoczeni. Kolejne wpisy – niebawem!

Ania i Jacek

No Comments

Post A Comment