Zielony Zwrot: kredyt na fotowoltaikę
6844
post-template-default,single,single-post,postid-6844,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-3.0.7,qi-blocks-1.2.5,qodef-gutenberg--no-touch,woocommerce-no-js,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.6.6,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-8015

Zielony Zwrot: kredyt na fotowoltaikę

Tauron, jedna z największych w Polsce grup produkujących i sprzedających energię elektryczną oferuje klientom darmowy kredyt na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. To element strategii pod nazwą Zielony Zwrot.

Zielony Zwrot Taurona to długofalowa strategia Grupy, której celem jest zwiększenie do ponad 65 procent udziału źródeł nisko- i zeroemisyjnych w miksie wytwórczym Taurona. Firma, której moce wytwórcze oparte są na węglu kamiennym, zdecydowanie zmierza w stronę rozwiązań proekologicznych, wykorzystując mocne zainteresowanie rynku fotowoltaiką.

Zielony Zwrot zainteresował aż 65 procent klientów

W ramach projektu Zielony Zwrot firma oferuje darmowy kredyt na zakup fotowoltaiki (PV). Grupa poinformowała właśnie, iż 65 procent gospodarstw domowych, które kupują panele fotowoltaiczne od Taurona, korzysta właśnie z tego kredytu.

Wszystko za sprawą wielkiego zainteresowania programem „Mój prąd”. Stał się on silnym impulsem wpływającym na rozwój fotowoltaiki w grupie gospodarstw domowych. Dopłata w ramach programu obniża koszt montażu mikroinstalacji PV i zwiększa zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii (OZE).

–  Największą zaletą oferty Taurona jest możliwość uzyskania nieoprocentowanego kredytu ratalnego. To ważne i potrzebne rozwiązanie. Większość gospodarstw domowych, które kupują od nas panele fotowoltaiczne, korzysta z tego kredytu –  podkreśla Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia.

Warunki kredytowania fotowoltaiki

Koszt kredytu pokrywa Tauron, a klient oddaje do banku tyle, ile rzeczywiście pożyczył. Każde gospodarstwo domowe, które korzysta z oferty, otrzymuje „zwrot za prąd” w wysokości dwóch procent kosztów instalacji. Dla klientów indywidualnych Tauron ma dwa warianty oferty PV. Zestaw OPTIMUM jest przeznaczony dla domów z dachami o prostej konstrukcji lub dużej powierzchni. Zestaw PRO sprawdza się najlepiej przy mniejszej powierzchni dachu.

Zielony Zwrot Taurona

Na stronie internetowej Taurona przy ofercie dla klientów indywidualnych zaprezentowano warunki kredytowe banku Credit Agricole. W pierwszej wersji, przy rozłożeniu na 30 rat miesięcznych i pośrednictwie Taurona, realna roczna stopa oprocentowania oraz wszystkie inne koszty wynoszą łącznie 0 złotych. Koszty kredytu pokrywa Tauron. A klient zapewne zapłaci je w podwyższonych rachunkach za prąd lub obniżonej cenie zakupu energii elektrycznej pochodzącej z jego instalacji.

W drugim przypadku bank oferuje kredyt z rocznym oprocentowaniem w wysokości (RRSO) 7,85%. Kredyt może być rozłożony maksymalnie na 10 lat.

Zielony Zwrot – oferta dla biznesu

Tauron ma również ofertę PV dla klientów biznesowych, która również powinna odpowiadać na potrzeby uczestników tego rynku. Tauron zbudował ją w ten sposób, by była korzystna finansowo dla firm. Ma być jednocześnie atrakcyjna dla tych, którzy chcą, by ich marka postrzegana była jako podmiot prowadzący działalność w sposób odpowiedzialny społecznie.

Zdaniem specjalistów Taurona montaż instalacji fotowoltaicznej pozwala na obniżenie kosztów zakupu energii o 20 tys. zł rocznie. Oznacza to, że przez 25 lat, czyli przewidywany okres użytkowania paneli fotowoltaicznych, można zaoszczędzić nawet pół miliona złotych!

W informacji do mediów, przekazanej  przez biuro prasowe Grupy, nie poznajemy wprawdzie założeń, które pozwoliły na takie wyliczenia, a zwłaszcza skali zapotrzebowania firmy na energię, ale sam przykład jest… zachęcający. Czy prawdziwy? Wszystko i tak wychodzi w praktyce, podczas audytu energetycznego, który mogą wykonać pracownicy Taurona.

Dzięki rozwiązaniom proponowanym przez Tauron, można uzyskać elastyczne warunki finansowania inwestycji i 10-letnią gwarancję na inwertery oraz panele fotowoltaiczne.

Skorzystanie z oferty Taurona na montaż paneli fotowoltaicznych jest proste. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy. Klienci indywidualni znajdą go na stronie internetowej tauron.pl, a biznesowi na stronie biznes.tauron.pl.

Jacek

Foto: Bruno /Germany z Pixabay 

No Comments

Post A Comment