Masz głowę na karku? Łap dotację!
6992
post-template-default,single,single-post,postid-6992,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-3.0.7,qi-blocks-1.2.5,qodef-gutenberg--no-touch,woocommerce-no-js,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.6.6,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-29.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-8015

Masz głowę na karku? Łap dotację!

Szaleństwo… W niektórych rejonach kraju (ostatnio w Jeleniej Górze) po dofinansowanie do instalacji paneli fotowoltaicznych tworzyły się kilkudniowe kolejki! A Ty? Wchodzisz w to, czy odpuszczasz?

Jeśli można mówić o prawdziwym sukcesie, to programy „Mój Prąd” i „Czyste Powietrze” w pełni na to zasługują. Hasło „Łap dotację” naprawdę zabłądziło pod strzechy…  W Jeleniej Górze pod ekologiczne trendy znakomicie podłączyła się Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, która zaoferowała mieszkańcom pieniądze na wymianę pieców. Efekt? Trzydniowe kolejki w oczekiwaniu na samą możliwość złożenia wniosku!

Łap dotację! Tauron zastępuje banki

W tę samą stronę idzie wiele lokalnych samorządów, ale także firmy energetyczne i banki. Interesującą ofertę ma Tauron, który  proponuje kredyt za darmo na fotowoltaikę.

W ramach projektu Zielony Zwrot firma oferuje darmowy kredyt na zakup fotowoltaiki. Producent energii poinformował właśnie, iż 65 procent gospodarstw domowych, które kupują panele fotowoltaiczne od Taurona, korzysta z tego kredytu.

W ofercie dla klientów indywidualnych zaprezentowano warunki kredytowe banku Credit Agricole. W pierwszej wersji, przy rozłożeniu na 30 rat miesięcznych i pośrednictwie Taurona, realna roczna stopa oprocentowania oraz wszystkie inne koszty wynoszą łącznie 0 złotych. Koszty kredytu pokrywa Tauron.

Więcej szczegółów na temat oferty Taurona znajdziesz w tej informacji.

Oferta Energi Obrót

Fotowoltaika na własnym dachu to nie tylko troska o środowisko, ale także sposób na oszczędność energii. Taką usługę, w ramach rządowego programu „Mój prąd”, oferuje Energa Obrót. Właśnie ruszył cykl pilotażowych spotkań, na których eksperci odpowiadają na najważniejsze pytania związane z taką inwestycją.

Spotkania są odpowiedzią na sygnały samorządów, związane z rosnącym zainteresowaniem fotowoltaiką. Eksperci Energi Obrotu odwiedzili już Opatówek w Wielkopolsce, a także nadmorską Jastarnię. Spotkania są otwarte – może wziąć w nich udział każda osoba, która jest zainteresowana zakupem oraz instalacją paneli fotowoltaicznych.

Łap dotację! Kompleksowe rozwiązanie

A zakup paneli naprawdę się opłaca. Takie rozwiązanie pozwala na oszczędność w skali roku nawet 90 proc. kosztów zużycia energii elektrycznej. Co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o ich instalacji? Aby skorzystać z oferty Energi Obrotu, wystarczy być konsumentem i właścicielem dachu lub gruntu, na którym panele zostaną zainstalowane. W załatwieniu formalności pomogą z kolei eksperci Energi.

Energa Obrót proponuje kompleksowe rozwiązanie – od wizji lokalnej, przez prace planistyczne, aż po montaż i podłączenie. Oferta uwzględnia również wszelkie formalności, które dotyczą pozyskania środków z rządowego programu „Mój prąd”.

Zapewnia on dofinansowanie do mikroinstalacji fotowoltaicznych o mocy między 2 a 10 kW. Środki w formie dotacji mogą pokryć do 50 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, nie więcej jednak, niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie. W zależności od progu podatkowego, 17 lub 32 proc. kosztów instalacji fotowoltaicznej można odliczyć od podstawy podatku PIT.

Jacek 

Foto: Energa

No Comments

Post A Comment