Ile kosztuje wiosna na wsi? Porównaj swoje ceny!


Późną jesienią i zimą sprawdzaliśmy dla Was ceny na wiejskim ryneczku. Dziś pora na oddzielny, wiosenny raport. Zaczniemy od szaleństwa: czereśnie kosztują 35 złotych – taniocha 🙂 W porównaniu do cen, które zobaczyliśmy w raportach z targowisk w dużych miastach, gdzie za kilogram tych owoców trzeba było zapłacić 70 złotych! Szok!

Ile kosztuje wiosna na wsi podlaskiej? Najdroższa jest już od dłuższego czasu pietruszka, korzeń pietruszki. Jeden z handlujących powiedział nam dzisiaj, że “pietruszka teraz droższa czem schab” – za kilogram trzeba zapłacić od 17 do 19 złotych. A zatem więcej niż za pierwsze krajowe truskawki, które u nas kosztują 12 złotych za kilogram.

Jak wyglądają inne ceny? Przyglądaliśmy się głównie nowalijkom, ich ceny nie przyprawiają na szczęście o zawrót głowy. Wiele ubiegłorocznych owoców, typu jabłka czy gruszki przechowywane w chłodniach, zachowało ceny z jesieni, albo wręcz mocno potaniało. Na przykład ceny jabłek zaczynają się od 1 zł, gruszek od 2 zł.

Można też znaleźć importowane morele po 7 złotych i w takiej samej cenie nektarynki. Z kolei pierwsze tegoroczne borówki (też z importu) są w cenie 20 zł za kilogram. Sprzedająca zapowiada, że taniej nie będzie…

Ile kosztuje wiosna na naszym ryneczku? 

Ceny wiosenne porównujemy do cen z zimy… Możecie porównać również z Waszymi cenami:




  • Chleb na zakwasie, z ziarnami słonecznika (bochenek) – 6,00 zł;  tu bez zmian
  • Masło (osełka solidnej wielkości, około 0,3 kg) – 5,00 zł, cena bez zmian
  • Twaróg (około 1 kg, z mleka prosto od krowy) – 12,00 zł; cena bez zmian
  • Jaja (1 kg – 16 sztuk) – 12,00 zł; taniej niż zimą o 1 zł
  • Polędwica wieprzowa (1 kg, wybitna, podlaska jakość) – 33,00 zł; taniej o 2 zł
  • Szynka wieprzowa (j.w.) – 33,00 zł; drożej o 1 zł
  • Miód lipowy (1 litr, z lokalnej pasieki) – 30,00 zł; taniej o 5 zł
  • Miód mniszkowy (j.w.) – 40,00 zł; cena bez zmian
  • Ziemniaki (1 kg, odmiana irga) – 4,90 zł; drożej od “starych” ziemniaków o 3 złote 
  • Jabłka (1 kg, odmiana alwa) – 1,50 zł; taniej o 1 zł
  • Jabłka (1 kg, szara reneta, boiken) – 1,00 zł; taniej o 1 zł
  • Gruszki (1 kg, z własnego sadu) – 2,50 zł; taniej o 50%
  • Kapusta (1 kg) – 7,00 zł; drożej o 3 zł
  • Marchew (tylko w pęczkach) – 1,50 zł za pęczek
  • Pietruszka (1 kg, od gospodarza, dorodna) – 17 do 19 zł; drożej o 8 zł
  • Cebula (młoda, 1 kg) – 6,00 zł; drożej o 1 zł
  • Pomidory (kilogram) – 5,00 do 6,00 zł; drożej o 1 zł
  • Ogórki (kilogram) – 4,50 do 6,00 zł; drożej o 2 zł
  • Rzodkiewka (spory pęczek) – 2,50 zł
  • Truskawki (kilogram, krajowe) – 12,00 zł
  • Borówki (kilogram, import) – 20,00 zł
  • Czereśnie (kilogram) – 35,00 zł
  • Sałata (główka) – 2,00 zł
  • Kalafior – 5,00 zł (drożej o 1,50 zł)
  • Papryka – 12,00 zł
  • Botwina (5 buraków) – 4,00 zł
  • Koper (ogromny pęczek) – 1,50 zł 
  • Natka pietruszki (pęczek) – 1,50 zł
  • Kalarepa (gigant) – 3,50 zł
  • Pelargonie (doniczka) – 4,50

A jak to wygląda u Was? Drożej czy taniej?

Ania

TU ZNAJDZIECIE Zimowo-jesienne ceny na podlaskim ryneczku

Brak Komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Poprzedni Nie ma zmiłuj, Panie Dziadku!
Następny Moda Za Miastem: co dziś nosi strach na wróble?

Poczytaj więcej

Tak daleko do sąsiada. Jak radzisz sobie z depresją?

7 powodów, dla których warto wyprowadzić się na wieś

Jak założyć ogród od podstaw

Ogrodowy rozdrabniacz do gałęzi… Kupić?

Mit motywacji. Nawet nie wiesz, ile możesz osiągnąć.

Odliczamy do wiosny…

Ja chcę na dwór! Jaki jest Twój bilans powietrzny?

Minimalizm. Dalibyście radę?

Sceny z życia mrozu

Zapraszamy do środka: mieszkańcy naszego kredensu

Układam pasjans z życia

Bądź ekomaniakiem. Buduj oczyszczalnię! (1)

Trawnik mamy… skomplikowany

Kąpiele leśne. Jak czerpać zdrowie z natury.

Najpierw samochód. Jakikolwiek. A potem wszystko inne ;-)